Základy ovládání Macu

Lekce

První kroky a prostředí OSX

Popis a rozdíly mezi jednotlivými MacBooky, úvodní nastavení, uživatelské prostředí, rozdíly oproti Windows a práce s okny. To vše je náplní první lekce.

Práce se soubory

Náplní této lekce je práce se soubory. OSX nabízí množství šikovných funkcí, díky kterým budete schopni soubory jednoduše zorganizovat, efektivně je prohledávat a v neposlední řadě i zálohovat.

Aplikace a doplňky

Aplikace rozšíří možnosti vašeho Macu. Ukážeme si kancelářský balík iWork, multimediální balík iLife a další vychytávky, které Mac nabízí. Na závěr si ukážeme možnosti instalace nových programů.

Internet a komunikace

Vestavěný internetový prohlížeč Safari nabízí celou řadu povedených funkcí. Všechny si je ukážeme. Společně si také nastavíme e-mail a ukážeme si další možnosti, jak komunikovat s vašimi blízkými.

iCloud

Služba, díky které budete mít všechna data automaticky synchronizovaná napříč zařízeními. Navíc vám umožní v případě ztráty lokalizovat Mac nebo zálohovat fotky. To a mnoho dalšího si ukážeme v této lekci.

Další zařízení

Připojení tiskárny, projektoru, LCD monitoru a dalšího příslušenství zvládá Mac skvěle. Ukážeme si, jaké máte možnosti a na co si dát pozor.

Tipy a triky na závěr

Závěrem si popovídáme o dalších funkcích Macu, ukážeme si šikovné aplikace a další triky, díky kterým budete váš Mac milovat.

Lektor

Ondřej Zukal

Nejspokojenější jsem ve chvíli, když pomůžu člověku zkrotit technologie a naleznu způsob, jak mu usnadním práci či vzdělávání.